Audio-Technica AT-LP120XUSB
Design: modern, dar plastic
Audio-Technica AT-LP120XUSB-BK este o placă turnantă ușoară, cu un design modern.
Configurare: rapidă și nedureroasă
Performanță: ieșire audio excelentă și suport pentru format
Calitatea sunetului: variază de la sistem la sistem
Linia de bază
Preț: preț decent pentru ceea ce oferă
Audio-Technica AT-LP120XUSB-BK vs Sony PS-LX310BT
O opțiune premium excelentă pentru audiofilii serioși
Specificații
- Nume produs AT-LP120XUSB
- Marcă de produs Audio-Technica
- SKU AT-LP120XUSB-BK
- Greutate 20,1 lbs.
- Dimensiunile produsului 17,8 x 13,86 x 5,57 in.
- Culoare Argintiu și negru
- Motor Servomotor DC
- Metoda Drive Direct Drive
- Placă turnantă din aluminiu turnat sub presiune
- Cuplu >1.0 kgf.cm
- Sistem de frânare Frână electronică
- Raport semnal/zgomot >50 dB
- Nivel de ieșire Preamplificator „PHONO”: 4 mV nominal la 1 kHz, 5 cm/sec Preamplificator „LINE”: 240 mV nominal la 1 kHz, 5 cm/sec
- Câștig preamplificator fono: 36 dB nominal, RIAA egalizat
- Funcție USB A/D, D/A - 16 biți/44,1 kHz sau 48 kHz USB selectabil
- Cerință de alimentare 120V AC, 60 Hz
- Tip de braț Braț echilibrat în formă de S cu capac detașabil
- Lungimea efectivă a brațului 230,5 mm
- Contopire 16 mm